Premiera „Mrocznej Wieży” tuż, tuż, a napewno dowodem na to jest świeżutki i pachnący oficjalny zwiastun, który w końcu! pojawił się w sieci. Przyznam szczerze, że po obejrzeniu zwiastuna nie jestem w stanie wyobrazić sobie czego spodziewać się po filmie. W ogóle jestem ciekawa efektu końcowego i tego czy reżyser wstrzeli się na tyle w wyobraźnię widza, aby ten mógł chociaż powiedzieć – ok może być. Myślę że nie będzie to łatwe.

Pamiętam, że kiedy dowiedziałam się iż Matthew McConaughey zagra w Mrocznej Wieży wiedziałam że to mój must see roku 2017. Po jego ostatnich kreacjach filmowych (oczywiście pomijając wszelkiego rodzaju różowe komedie romantyczne) z góry założyłam że dobrze wejdzie w rolę Człowieka w Czerni.

 

Oczywiście im bliżej premiery tym mocniej rozbrzmiewają głosy oburzenia w reakcji na ekranową postacią Ronalda. Rewolwerowiec w powieści Kinga zdecydowanie odbiega od postaci stworzonej na potrzeby ekranizacji. Przeglądałam opinie na forach i trochę hałasu wokół całej tej sytuacji się zrobiło. Można powiedzieć, że poszły konie po betonie, dlatego nie ma już co płakać nad rozlanym mlekiem, a show must go on.

Saga „Mroczna Wieża” liczy sobie aż 8 tomów, czyli ponad 9 tysięcy stron. Film jest mieszanką różnych postaci i wydarzeń z każdego tomu, a do tego kontynuacją tego co wydarzyło się w ostatnim tomie. Brzmi zawile, wiem, dlatego lepiej poczekajmy do premiery. A tymczasem jeśli chcecie sobie uporządkować to o czym traktuje owa ekranizacja to przeczytajcie poniższe streszczenie fabuły

Przez złowrogie, postapokaliptyczne pustkowia w alternatywnej rzeczywistości przemierza Roland, ostatni żyjący członek bractwa rycerskiego zwanego Rewolwerowcami. Poszukuje on tajemniczej Mrocznej Wieży – mistycznego miejsca, znajdującego się w centrum wszystkich światów, gdzie być może uda mu się rozwiązać zagadkę czasu i przestrzeni. Podczas swojej długiej wędrówki spotka wielu przyjaciół i wrogów, a zaślepiony chęcią osiągnięcia celu, poświęci dla niego wszystko, nawet życie swoich towarzyszy.

 

Recommended Posts