Kanał telewizyjny BBC ONE podjął się przeniesienia na ekran przygód Cormoran’a Strike’a w formie serialu. Biorąc pod uwagę jakość innych ekranizacji brytyjskiej stacji, możemy przypuszczać że serial okaże się sukcesem. Istotnym jest też fakt, że producentką wykonawczą będzie sama J.K. Rowling. 

450 stron pierwszego tomu „Wołanie kukułki” zostanie rozłożone na trzy odcinki – każdy po godzinie czasu. 

W rolę głównego bohatera Strike’a wcieli się brytyjski aktor Tom Burke, którego widzowie mogą znać między innymi z roli Atosa w „Muszkieterach” czy też z serialu „Wojna i Pokój” , gdzie zagrał postać Dołochowa. 

Jego ambitną i odważną asystentkę Robin Ellacott zagra brytyjska aktorka Holliday Grainger, którą Polscy widzowie mogą kojarzyć z filmu  „Czas próby”.

Premiera serialu planowana jest na koniec 2017 roku.

Tymczasem czekamy na czwartą serię przygód Cormoran’a Strike’a. Autorka aktualnie pracuje nad dwiema książkami i wiemy już że jedna z nich zostanie wydana pod nazwiskiem Robert Galbraith. Na razie z informacji zamieszczanych przez Rowling na Twitterze wynika że jeszcze musimy uzbroić się w cierpliwość, a data premiery nie jest bliżej znana. Autorka obiecuje poinformować o terminie jeśli tylko taki się pojawi.

Ci którzy jeszcze nie czytali przygód Cormoran’a zachęcam do lektury. Możecie zerknąć na moją recenzję „Wołania kukułki”, „Jedwabnika” i „Żniw zła” może to pomoże Wam podjąć decyzje. Dotychczas Rowling / Galbraith wydała trzy tomy przygód detektywa Cormoran’a Strike’a i jego asystentki, wszyscy czekamy na kolejną część której niestety na horyzoncie na razie nie widać.

Recommended Posts