9 listopada 2017 roku będzie miała swoją premierę kolejna adaptacja „Morderstwa w Orient Expressie” na podstawie prozy Agathy Christie.

Już sama obsada zapowiada, że nie będzie można przejść obok filmu obojętnie. Kenneth Branagh wcieli się w rolę Herculesa Poirot i co ciekawe zajmie się również reżyserią. Nie będzie miał łatwo, biorąc pod uwagę, że reżyserem wersji z 1974 roku był Sidney Lumet, ten sam, który wyreżyserował między innymi „Dwunastu gniewnych ludzi”. Dodatkowo wyobrażając sobie Herkulesa Poirot zawsze przed oczami mam Alberta Finney’a, dlatego jestem ciekawa czy Branagh udźwignie tę rolę. Judi Dench zagra księżniczkę Dragomiroff, a na ekranie pojawią się również Johnny Depp i Michelle Pfeiffer.
Miejmy nadzieje że reżyser nie przedobrzy i odda w pełni, i ze zrozumieniem klasykę kryminału spod pióra Agaty Christie. Już dziś możecie zobaczyć jak prezentują się aktorzy w swoich rolach. A poniżej z sentymentu i dla przypomnienia trailer Morderstwa w orient ekspresie z roku 1974.

Enjoy!

Recommended Posts