Już jesienią nakładem wydawnictwa Wielka Litera ukaże się zbiór opowiadań spod pióra Toma Hanksa.

Tom Hanks rozpoczął pisać książkę już w 2015 roku. “W ciągu dwóch lat pracy nad opowiadaniami robiłem jednocześnie filmy w Nowym Jorku, Berlinie, Budapeszcie i Atlancie. Książkę pisałem w trasie, w hotelach, podczas promocji filmów. Pisałem w samolotach, w domu, w biurze i na wakacjach. Kiedy mialem możliwość stworzenia sobie harmonogram pracy, to pisałem w godzinach od 9 do 13. – mówi Hanks

Co ciekawe, Tom Hanks kolekcjonuje maszyny do pisania i aktualnie ma ich ponad setkę. Biorąc pod uwagę hobby aktora, można postawić tezę, że była to jedynie kwestia czasu, kiedy książka pojawi się na rynku wydawniczym.

Czytelnicy otrzymają dawkę 17 opowiadań. Interesujące jest to, że każde z nich, zostało napisane na innej maszynie. Przypomnijmy, że Tom Hanks ma już za sobą publikacje, w prawdzie prasowe (The New Yorker ), jednak tym bardziej ciekawi co autor nam zafunduje.

Audiobook, który zostanie wydany w oryginale, będzie czytany przez autora. Hanks jest przyzwyczajony do światła reflektorów, ale na pewno może spodziewać się, że jego krótka fikcja literacka dostarczy kolejnej dawki sławy.

https://www.usatoday.com/story/life/books/2017/02/21/tom-hanks-to-write-book-short-stories/98194374/

Recommended Posts